EFDIGITALCODES STORE
Background Image

İyilik

Refah, Karbon Sıfırlama

Ne Yapmaya Çalışıyoruz?

Ürün gamımızı olduğu kadar günümüzle ilişkili, geniş tutmaya çalışıyoruz.

İhtiyaçlarınız, istekleriniz yanında sizlere neler sunabiliriz diye düşünüyoruz uzun zamandır.

Eğlence, oyun, alışveriş' in yanına bize ve çevremize faydalı olacak; eğitim, finansal okuryazarlık, refahımıza ve çevreye yardımcı olacak ürünler bulmaya çalışıyoruz.

Bu grup ürünlerin ilkleri Meditopia Programları ve Karbon Offset' leri oldu.

Bunları yeni ürünler takip edecek

Bu ürünleri sadece satmakla kalmayacağız, her yılın sonunda ise sizlere bu konularla ilgili hesap vereceğiz.

Karbon Dengelemesi (Offset) Ne Demek?

Karbon dengelemesi, günlük yaşamlarımızda karbon salınımına neden olan faaliyetlerimizi dengelemek için ortaya çıkan çözümlerden birisidir.

Örneğin, uçakla seyahat ederken, evimizde ısınırken, giydiğimiz gömlek bize ulaşırken ya da restoranda bizim için bir yemek hazırlanırken atmosfere saldığımız karbon miktarını azaltmak mümkün olmayabilir, ancak bu karbon miktarını dengelemek için başka yollar bulabiliriz ya da bulunan çözümlerin hayata geçmesine destek olabiliriz.

Bu destek, ağaç dikmek, yenilenebilir enerji projelerine yatırım yapmak veya sera gazı emisyonlarını azaltan diğer projelere katkıda bulunmak gibi çeşitli yöntemleri içerebilir. Karbon dengelemesi, bu nedenlerle karbon dengeleme, iklim değişikliğiyle mücadele anlamında bireyler olarak katılabileceğimiz önemli bir adım.

Elbette, karbon dengelemesi yapılabilecekler içerisinde sadece bir adımı temsil ediyor ama bir yerlerden başlamak lazım.
En iyi çözümler, enerjiyi ve kaynakları daha verimli kullanarak karbon salınımını azaltmak olacak. Ancak karbon dengelemesi, çevremize olan sorumluluğumuzu daha iyi anlamamıza ve harekete geçmemize yardımcı olacak.

Biz de üzerimize düşeni yapmak istiyoruz, çeşitli projelere destek oluyoruz, ve sizlere de destek olmanız ıçin imkan vermek istiyoruz. Lütfen iş ortaklarımızdan karbon offseti satın alın, yoksa talep edin.

EFDigital Codes 2023 | info@efdigital.com

EFDigitalCodes bir EFDigital servisi ve markasıdır.